Wypróbowany przepis na problemy

Wielu ludzi ufa dziś w cudowne możliwości współczesnej medycyny. Wielu z nich zakłada, że modlitwa jest im niepotrzebna. Jednak należy pamiętać, że choć dzisiejsza medycyna może wiele, to jednak ma swoje ograniczenia. Marek Rymuszko napisał: „Zdrowie jest zbyt poważną sprawą, by pozostawić je tylko w rękach lekarzy”.

Niezliczona liczba doświadczeń pokazała, że w modlitwie jest moc niedostępna dla ludzi. Literatura popularno-naukowa jak Wiedza i Życie, Focus, Newsweek podają, że rozwój wiary i duchowości najlepiej wpływa na poprawę i zachowanie zdrowia. Wierzymy, że Bóg, który stworzył człowieka jest nim zainteresowany. Cierpi wtedy kiedy my cierpimy, smuci się wówczas gdy chorujemy. Badania naukowe wykazały, że chorzy, za których się modlono, pięć razy szybciej wracali do zdrowia niż chorzy, za których nikt się nie modlił. Modlitwa ma zatem moc! Uwalnia także od egoizmu, a ten jest największym wrogiem ludzkość…Bóg słyszy każdą szczerą modlitwę i choć nie zawsze odpowiada na nią zgodnie z pragnieniem modlącego się, to daje mu jednak to, co dla niego będzie najlepsze.

Jeśli masz problem, który nie wiesz jak rozwiązać, proponujemy Ci zasmakować modlitwy. W przypadku, gdy modlitwa nie jest jeszcze Twoim zwyczajem i nie wiesz jak się modlić, poniższe słowa mogą być dla Ciebie pomocne.„Drogi Panie Boże! Dziękuję, że syn Twój, Jezus Chrystus oddał za mnie swoje życie. Przepraszam Cię gorąco, że nie zawsze żyłem zgodnie z Twoimi zaleceniami zawartymi w Biblii. Przepraszam, że nie szanowałem zdrowia, które otrzymałem od Ciebie w darze. Dziękuję Ci, że Ty masz moc zabrać wszystkie moje złe przyzwyczajenia i nawyki oraz dać mi siłę do życia zgodnego z Twoją wolą. Ty wiesz co dla mnie jest właściwe, a co jest szkodliwe. Dlatego objaw mi jak mam postępować. Pouczaj mnie co powinienem jeść, a czego unikać. Udziel mi siły do zachowania dyscypliny w moich nawykach żywieniowych i aktywności fizycznej. Spraw, abym umiał kontrolować swoje ciało i nie był niewolnikiem moich słabości. Wzmocnij mnie i uzdrów Panie! Modlę się o (wymień swoje problemy…). Ty możesz uleczyć wszelkie moje choroby. A kiedy będę musiał pójść do lekarza, Ty wskaż do kogo mam się udać; wskaż właściwą osobę, którą chcesz się posłużyć, aby przywrócić mi utracone siły. Daj tej osobie mądrość, która pochodzi od Ciebie. Ponieważ przez swoją śmierć darowałeś mi moje grzechy, a przez swoje zmartwychwstanie dajesz mi nowe życie, proszę daj mi doświadczyć mocy tego nowego życia. Proszę, zajmij pierwsze miejsce w moim życiu. Ześlij na mnie Swojego Ducha i daj mi Twoją łaskę, abym mógł stać się tym, kim chcesz, abym był. Niech w moim życiu wypełni się Twoja wola. Pomóż mi godzić się z nią. Przyjmij więc moją modlitwę Boże, bo modlę się w imieniu Syna Twojego, Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Amen”.

Może jednak nie masz w sobie na tyle odwagi, aby się modlić, a pragniesz aby ktoś zrobił to za Ciebie lub też prosisz o modlitwę za innych. Jeśli tak – napisz na adres spzsz.poznan@gmail.com dzieląc się swoją intencją. Każdego dnia, ktoś będzie wstawiał się w Twojej sprawie przed Bogiem. Do modlitwy za innych zachęcają słowa Św. Jakub (Jak. 5, 14-16) „Choruje ktoś wśród was? Niech sprowadzi kapłanów Kościoła, by się modlili nad nim i namaścili go olejem w imię Pana. A modlitwa pełna wiary będzie dla chorego ratunkiem i Pan go podźwignie, a jeśliby popełnił grzechy, będą mu odpuszczone. Wyznawajcie zatem sobie nawzajem grzechy, módlcie się jeden za drugiego, byście odzyskali zdrowie. Wielką moc posiada wytrwała modlitwa sprawiedliwego”.

Bóg słyszy! Słyszy zawsze! Wtedy gdy jesteś szczęśliwy, ale też wówczas, gdy przeżywasz trudne chwile. Twoje cierpienie nie jest daremne, Twoje modlitwy nie są bezwartościowe! Nawet mimo wątpliwości i okoliczności wskazujących na to, że Bóg nie jest Tobą zainteresowany-On jest, słyszy i chce przynieść Ci pomoc. Dlatego nie musisz wątpić. Bez względu na to jak sprawy się potoczą, nie ma powodu do lęku i kryzysu wiary. Świat jest w rękach Boga-Twoje życie także! Ufaj więc i czekaj! On ma swój czas i swój plan, który jest najlepszy dla Ciebie.

Agata Radosh

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • email

O SiegnijPoZdrowie

Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - filia w Poznaniu
Ten wpis został opublikowany w kategorii Słowa, które leczą. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *