Bóg zdąża ku tobie

Shawn Butler, mając siedem lat, umierał na raka. Jego wątłe, słabe ciało stopniowo traciło witalność. Zapadał w śpiączkę. Nowotwór zaatakował 90 objętości jego mózgu. 9 sierpnia 1982 roku ojciec Shawna podjął wraz z lekarzem decyzję, że w przypadku zatrzymania oddechu chłopiec nie będzie reanimowany.

Cztery dni później zdarzyło się coś niezwykłego. Wizytę złożył mu Dace Stapleton, pierwszy bazowy drużyny Red Sox, którego Shawn, jako fan bejsbolu, uwielbiał. Po usłyszeniu głosu wielkiego sportowca Shawn przebudził się ze śpiączki i rozmawiał z nim przez parę minut o bejsbolu. W pewnym momencie Stapleton pochylił się na jego łóżkiem i złożył obietnicę: „Jutro wybiję piłkę za siatkę specjalnie i tylko dla ciebie”. Oczy Shawna rozbłysły radością. W czasie meczu Red Soxów następnego dnia Dace Stapleton pewnym krokiem wyszedł na boisko i zajął miejsce, z którego miał uderzać piłkę. Śledził ją chłodnym okiem, wybijając ją poza lewą stronę pola gry i uzyskując punkt.

Pięć miesięcy później lekarze Shawna wpadli w konsternację. Po złośliwym guzie nie pozostał żaden ślad. Chłopiec prawie całkiem wyzdrowiał.

Dlaczego nastąpiła taka radykalna zmiana? Niektórzy wierzą w moc nadziei. Bohater Shawna złożył obietnicę i jej dotrzymał. Być może dzięki temu otworzył dla chłopca wrota nadziei.

Michael Cauley

źródło: Kay Kuzma, Zdrowi na dzień, CHIW „Znaki Czasu”.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • email

O SiegnijPoZdrowie

Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - filia w Poznaniu
Ten wpis został opublikowany w kategorii Słowa, które leczą i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *