Zewsząd hałas

Jestem apostołką ciszy. Pracuję w bibliotece, gdzie cisza jest ważna, ale nawet tam słychać pracę kserokopiarki, zamknięcie drzwi, ściszone szepty i stu kanie w klawisze komputera. Przyjaciele mówią mi, że mam bzika na punkcie hałasu. Hałas napiera na nas z każdej strony. Nie ma sposobu na zignorowanie go! Nawet samochody do nas mówią wydają wiele dziwnych sygnałów, żeby zwrócić naszą uwagę!

Kilka lat temu zdecydowałam się przejrzeć periodyk The Congressionat Record. Natrafiłam w nim na modlitwę kapelana Senatu. Ta modlitwa przemówiła mi do serca. Chciałabym się podzielić nią z wami: „Drogi Ojcze, nasze życia zatruwa hałas. Rażące dźwięki naszego hałaśliwego społeczeństwa bombardują nasze uszy i wprawiają w niepokój nasze dusze. Odbiornik telewizyjny rzadko jest wyłączany. Radio samochodowe włączamy równocześnie z przekręceniem kluczyka w stacyjce. Muzyka wybrzmiewa wszędzie, gdzie tylko pójdziemy, począwszy od sklepu spożywczego, a skończywszy na siłowni. Na ulicach wyją klaksony aut, piszczą opony, a emocje wybuchają. Ludzie dookoła nas nieustannie mówią, nie mogąc w powodzi słów dojść do istoty sprawy. Tak łatwo zapomnieć sztukę ciszy. Nawet w tej cichej chwili nasze myśli prześcigają się. Nasze systemy nerwowe postawione są w stan najwyższej gotowości. Jesteśmy jak sprinterzy oczekujący sygnału do startu. Pozwól nam ochłonąć, Panie, tak żebyśmy mogli pracować twórczo. Panie, słyszymy Twój głos mówiący: Umilknij! Ucisz się! Pragniemy cudu ciszy i chcemy go przyjąć jako dar od Ciebie. Wraz z wydechem uchodzi z nas napięcie, a wraz z wdechem wypełniamy się Twoim duchem. Obyśmy w tym czasie modlitwy usłyszeli Twój szept pełen miłości, pocieszenia i łaski i niech będzie on naszym przewodnikiem. Przygotuj nas do dnia, w którym osiągniemy wewnętrzną ciszę, żyjąc w głośnym świecie. W imię naszego Pana i Zbawcy. Amen” (dr Lloyd John Ogilvie).

Bóg mówi w ciszy. Jeśli chcesz Go słyszeć musisz wyłączyć komputer, telewizor, radioodbiornik, telefon i wszystkie urządzenie, które do nas krzyczą.

Pat Nordman

źródło: Kay Kuzma, Zdrowi na co dzień, CHIW „Znaki Czasu”.

O SiegnijPoZdrowie

Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - filia w Poznaniu
Ten wpis został opublikowany w kategorii Słowa, które leczą i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *