Twarde serca

Będąc pracownikiem Weimar Institute and Lifestyle Center of America, spotkałam wielu ludzi o twardych sercach i o utwardzonych tętnicach. Cierpią na cukrzycę, otyłość, chorobę zwyrodnieniową stawów i tym podobne dolegliwości. Owi goście instytutu uczą się szeregu zasad, których hasłami są: odżywianie, wysiłek fizyczny, woda, światło słoneczne, umiar, powietrze, odpoczynek i ufność w boską moc. Wierność tym zasadom przywróciła zdrowie tysiącom ludzi. Pewna para powiedziała mi: „Mamy dość chorowania, brania lekarstw, potem przykrych skutków ubocznych tych leków i w końcu konieczności przyjmowania jeszcze większej ich ilości. Chcemy nauczyć się, jak zachować zdrowie w naturalny sposób”.

W czasie, gdy ci ludzie usilnie próbują zerwać z długoletnimi nawykami albo podnieść się po okaleczającej chorobie, często mówią: „Znałem te wszystkie zasady od lat. Po prostu się do nich nie stosowałem”.

W tym czasie obnosiłam się z 20-kilogramową nadwagą i cierpiałam na uciążliwe zaparcia, z którymi żadne leki nie mogły sobie poradzić. Gdy przybyłam do Weimar Institute, żeby uczyć się masażu, spróbowałam narzucić sobie styl życia, o którym wiedziałam, że sprzyja zdrowiu. Ku mojemu radosnemu zaskoczeniu, zgubiłam naddatek wagi. Zniknęły zaparcia. Nauczyłam się, jak poprawić swoje zdrowie i jak utrzymać dobrą kondycję dzięki przestrzeganiu zdrowotnych przykazań Boga.

Nasz syn Elijah otrzymał dobry start życiowy, który uchroni go przed bólem i chorobą. Mleko z piersi, żywność roślinna, dieta wolna od produktów zwierzęcych, dużo wody, świeże powietrze, światło słońca i tak dalej. I wiesz co? Nie przeziębią się, nie choruje na zapalenia ucha ani na żadne inne typowe choroby wieku dziecięcego.

Spróbuj przeanalizować dziś jeszcze raz swoje nawyki zdrowotne. Co było ci wiadome od lat, ale mimo to nie zostało przez ciebie wprowadzone w życie? Nie utwardzaj niepotrzebnie swojego serca i tętnic. Nie warto.

Holly Sue Joers

Źródło: Kay Kuzma, Zdrowi na co dzień, CHIW „Znaki Czasu”.

O SiegnijPoZdrowie

Stowarzyszenie Promocji Zdrowego Stylu Życia - filia w Poznaniu
Ten wpis został opublikowany w kategorii Słowa, które leczą i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *